Festa de poble

Programa de festes Sant Lluís i Sant Lluïset 2019

Programa de festes Sant Lluís i Sant Lluïset 2019

Informació

S'ha enregistrat el teu vot.
¡Moltes gràcies! la teva valoració s'ha enregistrat correctament.
Sant Lluís
Sessions anteriors
dimecres, 14 / agost / 2019
21:00h - 00:00h
dijous, 15 / agost / 2019
20:00h - 00:00h
divendres, 16 / agost / 2019
19:00h - 00:00h
diumenge, 18 / agost / 2019
20:30h - 00:00h
dilluns, 19 / agost / 2019
19:00h - 00:00h
dimarts, 20 / agost / 2019
18:00h - 00:00h
dimecres, 21 / agost / 2019
16:30h - 00:00h
dijous, 22 / agost / 2019
16:30h - 00:00h
divendres, 23 / agost / 2019
20:30h - 00:00h
dissabte, 24 / agost / 2019
10:30h - 00:00h
diumenge, 25 / agost / 2019
08:00h - 00:00h
dilluns, 26 / agost / 2019
11:00h - 00:00h
dimecres, 28 / agost / 2019
20:30h - 22:00h
dijous, 29 / agost / 2019
20:30h - 00:00h
divendres, 30 / agost / 2019
18:30h - 00:00h
dissabte, 31 / agost / 2019
19:00h - 00:00h
diumenge, 1 / setembre / 2019
11:30h - 17:00h
Descripció
Celebració de les festes de Sant Lluís a Sant Lluís.

Dimecres 14
21.00 h WHITE PARTY amb DJ Kike Sastre
Ho organitza: Ajuntament de Sant Lluís i CCE Sant Lluís
Pla de sa Creu / Entrada gratuïta



Dijous 15
20.00 h BERENETA I BALL DE JUBILATS
Amenitzat per Joan Reynés
Pla de sa Creu

21.00 h VI Cursa Nits de la Lluna Plena
Per a inscripcions: www.elitechip.net i fins 30 min abans de línici de la
prova a la zona esportiva.
Places limitades
Ho organitza: Biosport, Deportes Benito, CCE Sant Lluís i Ajuntament



Divendres 16
19.00 h VESTIM ELS GEGANTS DE SANT LLUÍS
Pla de sa Creu
Seguidament, jocs i joguines reciclats amb Es Xivit

20.00 h PAELLA GEGANT a benefici d’ASPANOB
Preu del plat: 2 €



Diumenge 18
20.30h Sopar de veïns del carrer s’Auba
Amenitzat per Gemma i Andrés Dúo.



Dilluns 19
19.00 h Cursa Popular d’Atletisme
Pla de sa Creu
Inscripcions: www.elitechip.net o fins a 30 minuts abans de començar la prova
Ho organitza: Secció d’atletisme del CCE Sant Lluís y CIME
Col·labora: Regidoria d’Esports

20.00 h Sopar de veïns del carrer d’Allemand
Amenitzat per Dúo Bluemoon



Dimarts 20
18.00 h TORNEIG D’ESCACS llampec (blitz)
Categories: iniciació i absoluta
Inscripció a partir de les 17.30 h al Pla de sa Creu
Ho organitza: Delegació d’Escacs de Menorca
Ho patrocina: Regidoria d’Esports

19.00 h FINALS DEL CAMPIONAT DE PETANCA
Categoria: única tripletes
A les pistes de petanca de la zona esportiva Ses Canaletes
Ho organitza: CCE Sant Lluís i Club de Jubilats
Ho patrocina: Regidoria d’Esports

20.00 h Sopar de veïns al carrer Sant Esteve
Amenitzat pel dúo Gemma i Andrés.



Dimecres 21
16.30 h Torneig Popular de Tennis Taula
Pla de sa Creu
ATENCIÓ, ES FARÀ AL POLIESPORTIU
Ho organitza: CTT Sant Lluís
Ho patrocina: Regidoria d’Esports

20.30 h PARTIT DE FUTBOL CCE Sant Lluís – CE Alaior
TROFEU ANTONIO RIUDAVETS (Es Conco)
Categoria: regional preferent
Ho organitza: CCE Sant Lluís
ATENCIÓ, AQUEST PARTIT ES JUGARÀ AS CASTELL

20.30h Sopar de veins carrer Sa Sinia amenitzat per dúo Bluemoon



Dijous 22
16.30h Travessia nedant Biniancolla- Punta prima
Inscripcions: www.elitechip.net o fins a 30 minuts abans de començar la
prova a la platja de Punta prima. Inclou transport a Biniancolla.
Ho organitza: Ajuntament San Lluis, Biosport i Elitechip

19.00 h Sortida dels capgrossos de Sant Lluís acompanyats per la
Xaranga de Maó
Pla de sa Creu

19.30 h PREGÓ INFANTIL 2019 a càrrec d’en Lluís i na Maria, gegants
de Sant Lluís al pla de sa Creu.
Seguidament, Festa del 30è aniversari d’en Lluís i na Maria, amb pastís
per a tots els fillets/es, pintacares i amenitzat per Pinyeta Pinyol.

20.00 h Sopar de veïns de sa barriada de Baixa Mar (c/Lannion)
Enguany celebren el 20è aniversari del sopar de carrer
Amenitzat per Joan Reynés.



Divendres 23
20.30 h PREGÓ DE FESTES a càrrec de Joana Pons Marquès presentat
per Esther Coll i Elena Amador
PRIMER TOC DE FABIOL i ENTREGA DE LA BANDERA del nostre patró
Sant Lluís, rei de França, a la caixera fadrina i col·locació al balcó de
l’Ajuntament
Seguidament, actuació del grup mallorquí HAKUNA MATATA



Dissabte 24
10.30 a 12.30h PREPARAM UN CAVALL per a la qualcada al Pla de Cas
Rector

11.00 a 13.00 h EXPOSICIÓ 30 ANYS – 30 GEGANTS al CEIP Sant Lluís

12.00 h MISSA SOLEMNE en la festivitat de sant Lluís, rei de França
Església de Sant Lluís

12.00 h Sortida de la Junta de Caixers per anar a donar les bones
festes al geriàtric i repartir-hi l’aigua-ros

17.00 h TOC DE TAMBOR I FABIOL I INICI DEL PROTOCOL
Davant l’església
Seguidament, REPICADA DE CAMPANES i descàrrega de morterets
Sortida d’en Lluís i na Maria, na Tecla i les colles convidades, acompanyats per la banda de música

17.10 h ENTREGA DE LA BANDERA i inici del REPLEC de la Qualcada

18.00 h ENTREGA DEL BASTÓ DE COMANDAMENT i SORTIDA de
la Qualcada

19.30 h SOLEMNES COMPLETES
Església parroquial

20 h JALEO
Davant l’església

Seguidament, REVETLA POPULAR amb l’orquestra Black Pearl i Fraggels
Pla de sa Creu



Diumenge25
8.00 h DIANA FLOREJADA a càrrec de la Colla de Gegants de Sant Lluís
i convidats.

8.30 h Repetició del Protocol del dia abans i SORTIDA DE LA QUALCADA

10.30 h MISSA DE CAIXERS, amb el tradicional repartiment de l’aigua-ros
Església parroquial

11.30 h JALEO, amb lliurament de canyes verdes i culleretes d’argent
Seguidament, DARRER TOC TAMBOR I FABIOL i típica BEGUDA per a
caixers i cavallers

20.30 h Desfilada Aniversari 30 anys dels gegants en Lluís i na Maria
i sortida de les carrosses
Inici: Molí de Dalt

23.00 h Revetla amb el grup The Pears Quartet al Pla de sa Creu.
00.00 h Gran Esclat del Castell de FOCS ARTIFICIALS
Davant el CEIP Sa Garriga



Dilluns 26
10.30 h MISSA en memòria dels difunts del poble
Església parroquial

11.00 h GRAN MATINAL INFANTIL amb varietat de jocs, ponis, tren i
festa de l’escuma a la Plaça des pins

19.00 h FESTIVAL DILLUNS DE FESTES
Cançó Menorquina amb el grup 6 de Ponent
Música fusió i festiva amb el grup Mallorquí JÈS

22.00 h REVETLA amb HURACÁN al Pla de Sa Creu

00.00 h TRACA FINAL DE FESTES 2019
Davant CEIP Sa Garriga




PROGRAMA DE FESTES MENORS DE SANT LLUÏSET
Dimarts 27, dimecres 28 i dijous 29
16.30 h III Campionat de DÒMINO
Pla de sa Creu
Inscripcions: Fins dia 23 a Hector Coll 608099156
Hi col·labora: Regidoria d’Esports



Dimecres 28
20.30 h Bintaufa. PARTIT DE FUTBOL CCE SANT LLUÍS – CF SP. Mahón
Trofeu Festes Sant Lluïset
Categoria juvenil
Ho organitza: CCE Sant Lluís



Dijous 29
20.30h Sopar de veïns al carrer Sant Antoni
Amenitzat per Toni Morlá.



Divendres 30
18,30h Bereneta de veïns al Pla de sa Creu ( inscripcions fins dia 28 a
l’oficina de festes)
A partir de les 19.00 h música amb Es Gall de sa Pastera, Sa vessa mos
canta i GRUP DE MÚSICA i BALL FOLKLÒRIC del CCE Sant Lluís i els grup
convidats Replec de Sant Llorenç i Artà Balla i Canta

20.30h Sopar de veïns carrer Pedro Tudurí amenitzat per Bluemoon



Dissabte31
19.00 h XOCOLATADA POPULAR
Pla de sa Creu

Sortida de la QUALCADA de Sant Lluïset

20.00 h JALEO de Sant Lluïset
Seguidament, CONVIDADA de CAVALLERS I MÚSICS
Club de Jubilats

22.00 h BALL DE SANT LLUÏSET amb duo ànima

00.00 h Concert Tribut a Fito i los fitipaldi amb el grup Acabamos de
llegar en acústic. Al Pla de Sa Creu

Diumenge 1
11.30 h QUALCADA, JALEO I CORREGUDES D’ASES amb lliurament de
culleretes de llenya
Davant l’església

14.00 h CONCURS DE PAELLES a benefici d’AECC

Detalls

ENTRADA GENERAL: Gratuït

GÈNERE: Festiu

Fotos
Comentaris